10 Ekim 2011 Pazartesi

gitmiş gidenimizsöndürmüşüz feneri salaş bir balıkçıda
rengimizi sıyırmışta gitmiş gidenimiz
nur cemalimizin astarı kalmış bi tek
o da kaşık kadar..

vur kadehi ustam bu gecede sarhoşuz
kalan sağlar bizimdir acıdan mayhoşuz
iki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze
bundandır böyle dibe vuruşumuz

damla sakız hayallerimize yakamoz vursa
bari öyle canlansa da hayat bulsa
ne iyi olurdu kalbe kan yine
hücum etse…

vur kadehi ustam bu gecede sarhoşuz
kalan sağlar bizimdir acıdan mayhoşuz
iki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze
bundandır böyle dibe vuruşumuz.

7 yorum:

 1. aliii yapma
  nolur

  YanıtlaSil
 2. Bir aşk için yapabileceğin her şeyi yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen hala yalnızsan, için rahat olsun. Giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur ve yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır.

  Sen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya hazırdır. Hani ağzınla kuş tutsan "Bu kuşun kanadı neden beyaz değil?" diye bir soruyla bile karsılaşabilirsin.. iki ucu keskin bıçaktır bu işin. Yaptıklarınla değil yapmadıklarınla yargılanırsın her zaman. Bu mahkemede hafifletici sebepler yoktur. İyi halin cezanda indirim sağlamaz.

  Sen, "Ama senin için şunu yaptım" derken o, "şunu yapmadın" diye cevap verecektir. Ve ne söylesen karşılığında mutlaka başka bir iddiayla karşılaşacaksındır. Üzülme, sen aşkı yaşanması gerektiği gibi yaşadın. Özledin, içtin, ağladın, güldün, şarkılar söyledin, düşündün, şiirler yazdın. "Peki o ne yaptı" deme. Herkes kendinden sorumludur aşkta. Sen aşkını doya doya yaşarken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu. Bir insan eksik yaşıyorsa, ve bu eksikliği bildiği halde tamamlamak için uğraşmıyorsa sen ne yapabilirsin ki onun için? Hayatı ıskalama lüksün yok senin. Onun varsa, bırak o lüksü sonuna kadar yaşasın.

  Her zamanki gibi yaşayacaksın sen. "Acılara tutunarak" yaşamayı Öğreneli çok oldu. Hem ne olmuş yani, yalnızlık o kadar da kötü bir şey değil. Sen mutluluğu hiçbir zaman bir tek kişiye bağlamadın ki.... Epeydir eline almadığın kitaplar seni bekliyor. Kitap okurken de mutlu oluyorsun unuttun mu? Kentin hiç görmediğin sokaklarında gezip yeni yaşamlara tanık olmak da keyif verecek sana. Yine içeceksin rakını balığın yanında. Üstelik dilediğin kadar sarhoş olma özgürlüğü de cabası.

  Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yasadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini..

  YanıtlaSil
 3. BENDEN SANA

  http://www.youtube.com/watch?v=QTo895N9oHI&feature=player_embedded#!

  YanıtlaSil
 4. Bir gay'in yorumuna bütün kalbimle katılıyorum. İnsanın halleri her şeyi barındırıyor. O ne ise o oldu, sen de ne isen o. hepsi bu sadece.

  YanıtlaSil
 5. ooof yaaa :S

  YanıtlaSil
 6. adsız, tamam dinlemiyorum şuan böyle şeyler. o gün ihtiyacım vardı biraz arabeske.

  bir gay, ben kendi adıma yapabileceklerimi yaptğımı düşünüyorum. insanız tabii, eksik unuttuğum şeyler olabilir ama böyle pat diye bi soğukluğu hakedecek bişey yapmadığımı düşünüyorum. ama herşeye rağmen yüreğim bekle diyor. hem yaşadıkça sevmekten vazgeçmek yok zaten. yazdıkların çok motive ediciydi, teşekkürler.

  serhat, dinledim o gün. çok sağol.

  neyfa, güzel ifade etmiş, hepimiz neysek o. kimse kimseyi sonsuz şekilde değiştiremiyor.

  YanıtlaSil