19 Aralık 2010 Pazar

özlediğim huzur

hayatımın en güzel günlerinden biriydi dün gece. ne şems ne ahmet ne geçmişimdeki kızlar ne ailem geldi aklıma. gündüz zaten yorulduk epey. adam komando gibi, bana mısın demiyor ama ben cidden yorulmuştum otele döndüğümüzde.

sonra olanları anlatmam hissettiklerimi kelimelere döküp basitleştirmek olur. ama muhtemelen asıl merak edilen şeyi söyliim baştan. evet sonunda birbirimize tam anlamıyla dokunabildik. tercihlerimizin elverdiği ölçülerde.............

sabaha doğru oldu herşey. ama o saate kadar olanlar, konuştuklarımız, hissettiklerimiz, geçmiş ve gelecekle ilgili fikirlerimiz, bazı tesadüfler, kayan yıldız, sesli tutulan dilekler, camımıza konup gitmeyen kuş yani herşey o kadar planlı geliştiki. ikimizde teslim olduk odada oluşan atmosfere.

herşey çok gerçekti. saat 4e gelirken benim kadar özgür ama benim kadar da korkak bi ruhun içinde olduğu bi bedene dokunuyordum. öptüğüm dudaklar benimdi sanki. dokunduğum vücut benimdi. hepsi benimdi. daha doğrusu sahip olduğum şey bendim. çekince yoktu bu yüzden. insan kendinden çekinir mi. insan kendisini sevmez mi. insan kendini koklamaktan bıkar mı. insan kendini sahiplenmez mi. kendini kendine bırakmaz mı..

mistizme olan ilgimi bilirsiniz. hatta sanırım bu yüzden hayatıma giren insanlar hep bu konulara ilgili kimseler olduğunu sizde farketmişinizdir. ama dün akşam olanlar mistizmin ötesinde şeylerdi. "özlediğim, hayal ettiğim huzur işte bu" dedim. üstelik bunu sesli söyledim. böyle bir hissi içimde gizlemeyi hazmedemedim o an. bilsin istedim. yine gülümsedi içimi eriten şekilde. sonra o da yıktı bazı duvarlarını ben kendimi aşınca. beni şaşırtan ama mutlu eden özel şeyler söyledi. gün doğarken ikimimizde hala uyanıktık. zaten ben uyuyamadım mutluluktan. onu izledim o uykuya dalınca. bi tablo gibi. tablodaki koca adam gibi. tablodaki masum bebek gibi.

o yüzden hala uykusuzum ama sorun değil. buna alışabilirim. böyle bişey için uykusuz kalmaya alışabilirim sanırım.

26 yorum:

 1. huzur, ne güzel bir kelime.. senden güzel haberler almak ne iyi. umarım hep böyle devam eder.

  YanıtlaSil
 2. yaşadığın sıkıntılı ve stresli süreçten sonra böyle huzurlu ve mutlu olduğunu bilmek ne güzel..
  Bu mutlu ve huzurlu halinin yaşamın boyunca sürmesini diliyorum..
  Umarım bu uykusuz geceleriniz hiç bitmesin :))

  Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 3. ali abim okurken o kadar çok sevindim ki sonunda mutlusun e uykusuzda kal azıcık bir şey olmaz :))

  şimdi bunun daimi olmasını diliyorum :))

  sevgilerle...

  YanıtlaSil
 4. Bunları okuyabilmek mutluluk verici :)

  YanıtlaSil
 5. kelimelerinde bir ritmi var ya, şu an yazılarında sadece çarpan bir kalbin sesini duyuyorum. kalp sesi ise bana dünyada en hoş gelen ritm. teşekkür ederim huzur duydum ben de.)

  YanıtlaSil
 6. ah yüce tanrım!

  tercihlerinizin elverdiği ölçüde mi?

  tercihleriniz yaşamak istediklerinize gem vuramiycak. bunu bilir bunu söylerim ben!

  ikiniz de tercihlerinizin el veremeyeceği şeylere alışmaya başlasanız iyi olur. öbür türlüsü inan ki ikinize de bir süre sonra yetmeyecek ve şu ... özlediğin huzuru başka kişilerde arayamaya başlayacaksın. o zaman hem sen, hem yakışıklın, hem huzur kaynağın üzüleceksiniz.

  coach dediydi dersin. ah ne tecrübeler; ne tecrübeler!.

  öpüyom.

  YanıtlaSil
 7. hastalık kapçaksınız. hak yolu varken...

  YanıtlaSil
 8. en büyük salgın mağduruyuz zaten, senin gibi gerzekler varken...
  başak

  YanıtlaSil
 9. siz yinede dikkatli olsun gribe benzemez aids.allah muhafaza :D

  YanıtlaSil
 10. vah vah aids hakkında biraz okuyun ondan sonra tekrar konuşun. 1930 ları geçeli çok oldu..
  başak

  YanıtlaSil
 11. bi, adsız yorumlarının engellemesini açmanı tavsiye edebilir miyim nacizhane.

  YanıtlaSil
 12. şu yorumların hepsinin silinmesi gerek yahu ne kadar gerzekçe yorumlar bunlar ya :@ sanki eş cinsel ilişkilerden türüyor aids. off bilgisizlik araştırmasızlık ve beynini kullanmamazlık ayrıca edepsizlik ve terbiyesizlik diz boyu. yazık bunlardan anlayış mı bekliyoruz beklenilen bu değil sanırım. kusura bakma ali abim ama ben daha fazla dayanamam bu yorumlara. sinirden ne yazıcamı şaşırdım ya
  şu mutluluğun içine etmesenize bir kerede adsızlar tebrik etse ya...

  YanıtlaSil
 13. valla bende Nefya ya katilmadan edemiyicem
  bence bence yani sadece bi oneri sen yorum kontrolunu ac abi

  adam neyden bahsediyorrr millet ne anliyor

  tebrik ederim abi gusel olur, daim olur, huzurlu olur umarim

  YanıtlaSil
 14. terbiyesizlik edepsizlik diz boyu bencede :))) 2 erkek gayet ahlaki sınırlar içinde... ayyy çok fena.

  YanıtlaSil
 15. öptüğüm dudaklar benimdi sanki. dokunduğum vücut benimdi..

  Tanri'm bu ne kadar mukemmel bi cumle..

  YanıtlaSil
 16. serhat bey agzınızın kenarından akan suyu silin :) Ali bey şu an tensel temasın verdiği haz ile mutlu oldugunuzu düşünüyorsunuz ama ben gercekte mutlu oldugunuzu düşünmüyorum...
  keske gercekten mutlulugun ne oldugunu bilebilsen ve mutlu olsan... sevgiler.

  YanıtlaSil
 17. Arkadaşlar bence adsız olsun olmasın canınızı sıkan yorumlara kulak asmayın,sonra tartışma ortamı oluyor - ki oda sonradan kimsenin hoşuna gitmiyor. Gerekirse 'bi' icabına bakar. O yüzden bırakalım da bu arkadaşlar kendi dünyalarında ki bütün bilgisizlikleriyle saçmalayıp dursunlar.

  Bi sana gelince, güzel vakit geçirmişsin.Uzun zamandır arzuladığın huzuru bulmuşsun. Bu mutluluk ve huzurun daim olur umarım ve hayal kırıklığına uğramazsın. ;)

  Benden de sevgiler.

  YanıtlaSil
 18. sena'nın düş bahçesi, teşekkürler. herkese aynısından diliyorum.

  cem, umarım hep böyle gider. uykusuz ve huzurlu. benden de sevgiler.

  serhat, gözlerim kanlanmış geziyorum ama sorun değil, tüm gün yüzüm güleçti mesela :) sevgiler benden.

  b., teşekkürler.

  YanıtlaSil
 19. neyfa, öyle oluyo sanırım. çok duygusal anlarımda şiir yazar gibi akıyo kelimeler. asıl ben teşekkür ederim.

  x-coach, henüz herşey yeni. arada hala gerçekliğin bıraktığı bi sınır var. tabiiki o sınır dediğimiz konuda öyle türkan şoray boyutum yok. sonuçta amaç her konuda karşılık mutluluk ve tatmin. neyse ayrıca anlatırsın, şimdi mide kaldırmayalım coachum :)

  adsızLAR, cevap yok artık size. zaten yorum da yazamayacaksınız. okumakla yetineceksiniz.

  başak, boşver bişey anlatamazsın doğrularını kanun sayanlara.

  YanıtlaSil
 20. ozge, ama öyleydi. benimdi sanki. :) şimdi yaz desen hayatta yazamam böyle şeyler. anlık geldi gitti işte

  ceyda, serhat da kendince mutlu olmanın yollarını arayan biri. neden onu kırarak kötü olmasına kötü şeyler yapmasına sebep olmaktan korkmuyorsunki, ben korkuyorum mesela benim fikrimi alamadıgı bi konuda yanlış yapması düşüncesi üzer beni mesela. ayrıca gerçek mutluluğun formülü nedir ki, sadece bi kadına duyulan sevgimidir. neyse, saygım var görüşünüze tabii, vardır bi mantıklı dayanağı.

  şimdilik adsız, teşekkür ederim. sevgiler. :)

  YanıtlaSil
 21. ruh dunyamin paulo coleho'su musun be mubarek:)

  ailecek ilgiyle takipteyiz

  herseyin en guzelini dileyerek

  sevgiler

  YanıtlaSil
 22. ben hep biseks tarafının ağır basacağını belki bir kadına aşık olacağını ümid ettim. keşke vazgeçsen.bir kadınla olsan, evlensen, çocukların olsa, acıçekmesen, hesabını veremeyeceğin şeyler yaşamasan. keşke...

  YanıtlaSil
 23. Çilek, keşke hayat buraya yazdığın o beş satır kadar kolay olsa..

  YanıtlaSil
 24. Cem, hayat hepimiz için zor ama toplumda kabul görmeyen şekilde yaşayanlar için daha zor. İşte o yüzden keşke diyebiliyorum sadece.

  YanıtlaSil
 25. gizliirmak, sevgiler benden ;)

  çilek, senin niye böyle dediğini çok iyi biliyorum. bunları ben milyonlarca kez düşündüm ama bu hisle alakalı. mesele cinsellikte değil, kimle ne hissettiğinle alakalı, denk gelmekle alakalı. böyle gelişti herşey. öyle işte..

  cem, kolay olanı istemek değil mesele. mesele yukarda dediğim gibi birinin yanında huzurlu olabilmek. sonrasının önemi yok, kadınmış erkekmiş

  YanıtlaSil
 26. ben bu duyguları bir kadınla yaşasan, fizyolojik olarak birbirinizi tamamlasanız, dünyaya sizden bir parça gelse ve nirvanaya ulaşsanız diye söyledim. çünkü sanırım bir çocuk ilişkilerin tepe noktası. sen ne demek istediğimi anlıyorsun. benimki sadece herkes adına istediğim şeylerin keşke diye dile getirilmiş hali. anlıyorsunuz işte...

  YanıtlaSil