24 Mayıs 2011 Salı

peki ya sizin hayatlarınız???

saat gecenin iki buçuğu. sevgilimin tabiriyle 2 am :) yurtdışında hemen aksan kapmış kendileri, markette milletten yol isterken "eksküzmi" diyecek kadar hani :)) sevimli bu halleri. ama konu bu değil. ben niye ayaktayım bu saatte haftanın ortasında. efendim harika bir haftasonunun sonrasında harika bi pazartesi akşamı yaşadım. pazartesi gecesi de denilebilir. bursa'dan bi arkadaşım gelmiş istanbul'a. ısrar ettim 10 pm:) olmadan getirttim eve. sohbet, muhabbet derken saat iki oldu. garibim yığılıp kaldı olduğu yerde. tekrar uyandırıp üzerine rahat bişeyler giymeye ve odaya geçmesine ikna etmek 10 dakikamı falan aldı. şimdi de uykum yok benim. mail falan bakarken aklıma ilginç bi fikir geldi.

bazen çok ilginç mailler, sorular ya da itiraflar alabiliyorum. kimi mail objektif bir yorum ister gibi, kimi bi aynaya konuşulmuş gibi. ama hepsi değerli bence. bi an bunları bu site üzerinden çok insanla paylaşmak fikri geldi aklıma. tabii sizin onayınız ve anlattığınız ölçüde. özele, deşifre edecek detaylara yada mekan isimlerine falan girmeden.

benim blog yazmaya başladığım zamandan bu yana olan karmaşamın bile birileri için anlamlı olduğunu bildiğim için aranızda çok daha özel yada ağır şeyler yaşamış yada yaşıyor olanlarınızın hikayelerini burdan paylaşmak güzel olabilir diye düşündüm. belki sizin yaşadıklarınızı yaşayan yada yaşamak zorunda kalacak olan birileri için faydalı bile olabilir paylaşacaklarınız.

benimki sadece bir fikir. ilgilenenler mail adresime kendi düşüncelerini yazabilirler. bu hayata dair bir görüş olabilir, yaşanmış bir anı olabilir yada hayatınızın özeti olabilir.
şimdiden heyecanlandım sizler hakkında da bişeyler öğrenebilme ihtimalimden dolayı.

neyse ben yatayım artık, herkese iyi geceler yada iyi sabahlar :)

4 yorum:

 1. waayyy oldukça güzel bir düşünce. :D tamda ali abime yakışır bir şey :)))

  bu arada bir önceki yazını okuyunca şok olmadım değil :D sevgidendir ve hasrettendir diyorum :))

  YanıtlaSil
 2. güzin abla mı olucaksın bir nev-i?
  serhat.alışmalısın artık kamerada soyumalara, soyunukken tesadüfen ayağa kalkmalara...

  bildiğimden değil de arkadaşlar anlatıyordu, oradan tahmin ediyorum sadece...
  üfff.

  YanıtlaSil
 3. Güzel düşünmüşsün abicim yalnız,şunuda unutmaki bir yazıya bir hayat sığdırmak imkansızdır.Bi insanı bi ana sığdıramıcağımız gibi. Sana gelen mailler çoğu zaman anlık ilgi açlığından başka birşey olmayacaktır.

  Yine de fikrin , cömertliğin takdir edilmeli :)

  YanıtlaSil
 4. serhat, oldu işte :)

  x-coach, ne güzin'i yav :) soru yanıt sistemi değil ki, sadece herkesin kısa da olsa bi farklı hikayesi vardır diye böyle bi paylaşıma açık olduğumu söylemiştim :)

  silencedude, kesinlikle imkansız bi hayatı bi yazıya sığdırmak. ama denemek bile iyi hissettirir bazen. basit düşündüm ben :)

  YanıtlaSil