8 Eylül 2009 Salı

kalp kırmadan, sevgiyle

havaların hızla değişmesinden sanırım benimde iç dünyamda değişti. bir de blogta yazdığım her konudan sonra ortaya şıkan kırıcı tartışmalardan dolayı kaçgündür yazmak istemedim. açtım editörü, bir iki satır yazıp yazıp sildim. yayınlamadım.

aslında yazılacak bi yığın şey oldu bu bikaç günde. mesela babası ölen arkadaş işe geldi bugün, onla konuştuk biraz. hayata dair genel konuları. ne kadar çok hayallerimizin hedeflerimizin olduğunu farkettik. aslında bir anda hepsinin bitebileceğini, herşeyin yarım kalabileceğini konuştuk. arkadaş babasının sağlığında onun ölebileceğini düşünmediğini ve bu yüzden ona aslında hakettiği kıymeti asla vermediğini söyledi, ağladı. o an cenazeye giderken düşündüklerim ve siteye yazdıklarımdan dolayı utandım. en son susarken, içinden derin bi "offf" çekti, sonra "önemli olan şu hayatı kalp kırmadan, sevgiyle yaşamak" dedi.

akşam gelirken arabada bu sözler yankılandı kafamda. "kalp kırmadan" ve "sevgiyle" yaşamak.

müziği kapattım ve şuan gerçek hayatta farkında olarak yada olmadan kimsenin kalbini kırıyormuyum diye düşündüm. yaşadığım hayatın ne kadar "sevgi" dolu olduğunu sorguladım. bunları inceledikçe ahmet'le bende başlayan değişimin hayatımdaki etkisini gördüm. onu ne kadar sevdiğimi de.
onu seviyorum çünkü o şuanda kolum, kanadım, aç kaldıklarım, özlediklerim, yani herşeyim. onu seviyorum çünkü, taşıyamadığım ve yıllardır altında ezildiğim tüm farklı hislerim onun yanında siliniyor. bi çocuk gibi oluyorum. hatta çoğu zaman şehvetten bile arınıyorum. onu seviyorum çünkü, ruhum, psikolojim ve algılarım değişti onun sayesinde. belki bunun olması için o hiç bi çaba sarfetmedi ama ben onun o sade ve saf halleri karşısında devamlı kendimi sorgulayıp düzeltiyorum.

son yıllarda yaşadığım en huzurlu zamanlarım. onu özlemek dışında hiçbir şeyi dert etmiyorum. hiçbirşeyi kafama takmıyorum, büyütmüyorum, hayatımı çekilmez hale getirmiyorum. mesela artık eskisi kadar kızmıyorum. kolay kolay gerilmiyorum, gerilsem de kimseye yansıtmıyorum. şaka maka hassaslaştım iyice. yani giderek daha az kalp kırıyorum ve daha çok seviyorum. aslında ben farkında olmadan "kalp kırmadan ve sevgiyle" bir hayatı yaşıyorum..

foto=deviantart, gilad

10 yorum:

 1. Sevgili Bi,

  Dilerim Rabbim sana dilediğin gibi güzel ve huzur dolu bir yaşam verir.

  Özlemeye gelince, ben annemden, kardeşimden ve sevdiğimden uzak olduğum dönemlerde hep derdim ki, "Rabbim kötü ayrılık vermesin!Bu da geçer!"

  Hastalık ya da ölüm olmasın, her şey geçer...

  Seni tanımıyorum Bi ama senin gerçekten güzel bir yüreğin olduğuna inanıyorum...

  Sevgiyle kal,

  YanıtlaSil
 2. Ahmet'in kıymetini bil sana nefis duygular yaşatıyor, insan ilişkiyi yaşarken bazen şımarıp olmadık şeyler yapabiliyor aman canım aman, nazarlardan korusun melekler sizi...

  YanıtlaSil
 3. Seninle irtibata geçmek imkansız mı? Yani mail adresi falan yayınlamıyo musun? :/

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. biseksuel yazıların gittikçe öyle güzelleşiyor ki aklın almaz! ahmet senin için büsbüyük bir nimet, ona çok iyi bak.
  Allah korusun sizi, Allah hepimizi korusun!
  okadar huzur doluyorum ki yazılarını okurken sanki ben yaşıyorum yazdıklarını.. ya da öyle olmayı umuyorum:)
  yazdığın şey beni çok etkiledi: "babasının sağlığında onun ölebileceğini düşünmediğini ve bu yüzden ona aslında hakettiği kıymeti asla vermediğini söyledi"

  gerçekten bir gün göçüp gideceğiz bu dünyadan, peki bu neden yarın olmasın ki? ya bir dakika sonra?

  sevdiklerimizin kıymetini bilerek yaşayalım, az sonra ne olacağını gerçekten bilmiyoruz.. :(

  YanıtlaSil
 6. noneless, o senin yüreğinin güzelliği sanırım. teşekkürler.

  eva, çok sağol. ne diim. amin.

  btu, mail adresim birseksuel@gmail.com
  ordan ulaşabilirsin.

  glaskas, hayat ne zaman biteceği belirsiz bişi. pişman olmadan, güzel şeyler yaşamak önemli hakkaten.

  YanıtlaSil
 7. sizinkisi yanlış insanların yıkıcı kıskançlıklarından ve gerekmedikçe duyulması gerekmeyen fikirlerinden uzak tutulması gereken birşey.
  bu şu anda çok ender bulunan ve bulunduğunda değere binen bişey.
  iyi koruyun onu.


  ne zamandır söyleyecektim, hep unutuyorum bunu.

  YanıtlaSil
 8. :(((
  senin adına çok sevindim dostum;bense yazdıklarının tam tersi duygular barındırıyorum uzun zamandır.herkesi darmadağın edip,kırıp geçirip bi başıma kaldım mı oturup hünkür şakır ağladığım çok kötü bi dönemdyim:(
  lohusalık depresyonundan çıkamadım sanırım.
  faytoncum geldim datlum kızım şarjımı bozmuştu o yüzden yazamadım bikaç gün.buralardayım artık :))

  YanıtlaSil
 9. coach bu ne güzel tanımlama olmuş. umarım dediğiniz gibi koruyabilir, kirletmeyiz başkalarının fikirleriyle.

  bu arada minik ve coach, pek bi kanka oldunuz. nazar değmesin :)

  YanıtlaSil