18 Mart 2011 Cuma

küs

hazır yazmaya başlamışken bu mart ayında olanların bir kısmını paylaşayım sizlerle.  gerçi bittiği söylenen yasağa rağmen blogger'a bi girip bi giremediğim için bu yazıyı mail yöntemiyle yolluyorum şuanda. yine açılsın diye bekleyip kontrol edemem.

öncelikle x-coach'un merak ettiği detayları buradan yazacağımı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. ama sizden edindiğim şeylerin hayatıma girdileri olduğunu söylemekle yetineyim. hatta biraz daha spesifik bi detay vereyim. nutella hakkında düşündükleriniz güzeldi mesela. bu kadar bilgi yeter :)

bulutların üstündeyim çoğu zaman. hani hayatıma giren çıkan insanlar olmuştu. onları deliler gibi düşündüğüm zamanlar da. ama böyle sabit şekilde birinin aklımda en uygun olmayan zamanlarda bile hep bi şekilde aktif kaldığı bi durum yaşamamıştım bugüne kadar. en saçma bi anda bile onu sevdiğim geliyor aklıma, bi de o gülümseyen yüzü. hani tıp ilerlemiş olsa adamdan bi tane daha yaptırıp eve yedek koyucam nerdeyse. zaten haftasının çoğu akşamı spor eğlenmek falan bahanelerle benimle geçiyor. olmadığı zamanlarda da telefonda "özledim", "yok ben özledim", "yok ben daha çok özledim" deyip duruyoruz :)

geçen haftasonu bursa'ya gittik. annem zaten pek sevmişti, ama orada daha bi sevdi. ee adam sevilmeyecek gibi değil ki. cidden bunun farkında olmak da benim için ayrı yük. acaip kıskanıyorum. hatta geçen hafta biraz bezdirdiğimi bile farkettim. tamam kıskanılmak hoşuna gidiyor ama adam arkadaşlarıyla bensiz mutlu bi akşam geçirdi diye kendi kendime gerilip telefonumu kapatmam da gerekmiyor. zaten böyle bi hata yapınca da 10 dk içinde durumu farkedip kendime geliyorum ama o da 10 dakika içinde bi sorun olduğunu farkedip telaşlanıyor hemen. 

tabii hayat herkes için bu kadar pozitif değil bu ara. ahmet zor günle geçiriyor. bi kararın eşiğinde. düğün tarihi bile almışken ayrılmanın eşiğindeler. ben hiç bi yorum yapamıyorum bu konuda doğal olarak. ama elimden geldiğince yaşadıklarını anlayıp yardımcı olmaya çalışıyorum. yapacağım yardım şuanki düzenimi bozmayacak sınırlarda ise tabi. çünkü çok emek verdim tekrar toparlanmak ve sevmek için. bunu geçmişte kalan sebeplerden ötürü bozmak niyetinde değilim. bir de herşeyi bu noktaya getiren ben değilim. o yüzden içim rahat. 

ahmet biraz bana küs gibi birşey. sanırım bencilleştiğimi düşünüyor. bunu ona da dedim, şimdi burada da yazdım okur muhtemelen. kendi mutluluğum içinde onun sorunlarını önemsemediğimi sanıyor. oysa elimden bişey gelse bu konuda, hemen yapabileceğimi biliyor. özellikle geçen hafta olanlardan sonra bana kızgın hatta küskün gibi. geçen haftasonu habersiz bi şekilde istanbul'a gelmişti ve beni arayıp görüşmek istediğini söylediğinde yanımda yakışıklı ile yoldaydım. ama varınca yakışıklıdan da biraz uzaklaşıp aradım hemen. resmen konuşmak istemedi benle. durumu izah ettim ve onu dinlemek istedim uzakta da olsam. ama o yakışıklıyı kıskanır gibi bi tavır takındı. ben de gerildim biraz kapadım telefonu. haftaiçi aradım ama açmadı. geri de dönmedi çağrılarıma. yani ötesinde daha ne yapabileceğimi bilmiyorum. ama üzülüyorum aklıma geldikçe. umarım kendisi için en hayırlı olan şeye karar verir biran önce. çünkü hayatta bazı şeylerin telafisi yok. 

5 yorum:

 1. nutelladan sonrasını okuyamadım

  YanıtlaSil
 2. bencil olan sen misin yoksa ahmet mi ? sana öyle hissettirmesine izin verme.
  ismi burada geçtikçe sinirleniyorum ne düşüncesiz bir insan, ne benmerkezci, hayatta zaten onun etrafında dönüyor sende onun için sürekli hazırda olmak zorundasın. bak yine tepem attı.

  bu arada nutella gözümden kaçmadı. hadi bakalım anlatma. bizim hayalgücümüzü çığırından çıkarttığının farkındasın değil mi :P

  YanıtlaSil
 3. gencbiranne, aslında asıl olayları orada anlatmıştım :) neyse bilahare anlatırım ben sana :P

  sisi, kimin bencil olduğunun kavgasında değilim. değer verdiğim birinin üzülmesine kayıtsız kalamıyorum. empatik olmaya çalışıyorum ve zor günler yaşadığını hissediyorum. ama dediğim gibi elimden gelen bu kadar. nutella olayına gelince hayalgücünün yaşadıklarımızı aştığını düşünmeye başladım :)

  YanıtlaSil
 4. sisi'nin söylediklerine ek olarak Ahmet ve sorunları artık seni ilgilendirmiyor.

  nutella...
  ama biz detay da okumak istiyoruz? çıtır çıtır bir ekmeğin üzerine mi sürülüp yenildi yoksa kaşıkla mı filan. Bunlar bizim bilmek istediğimiz şeyler.

  :P

  YanıtlaSil
 5. şu yorumlarıda mailden gönderebilsek keşke ya off canım çıktı gene dns ayarlamaktan yasak nedense bana yoğunlaşmış vaziyette. her neyse ahmetle ilgilenmen tamamen dostane aslında gerekli olan da buydu ona zaman ayırman arkadaşlık ilişkinizin sağlam kalması adına oldukça iyi aslında art niyet aranmamalı.

  bu yakışıklı senin aklını başından aldı. hani derler ya biri gelir "HAYATIN" olur hah seninde öyle oldu bu işte hayatın oldu şekil veren seni düşünen.

  bence gayet iyisiniz dikkat çekmezsiniz diye düşünüyorum. sonuçta ikinizde temkinli yaklaşıyorsunuz. :))

  sevgilerle diyorum ali abime :)

  YanıtlaSil